Jak aplikować wcierki do włosów?

 

Wcierki do włosów to kosmetyki, które cieszą się ogromną popularnością wśród włosomaniaczek. Wszystko za sprawą przyjemnej aplikacji i bogactwie wielu dobroczynnych ekstraktów roślinnych. Jakie efekty pozwalają uzyskać wcierki? Ja prawidłowo aplikować wcierkę na włosy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Jaką wcierkę wybrać? Najpierw określ porowatość swoich włosów

Głównym zadaniem wcierek jest wzmocnienie cebulek włosa, stymulacja ich wzrostu oraz dostarczenie wielu składników odżywczych i regenerujących. Regularne stosowanie pozwala rozwiązać problem wypadających włosów oraz pomaga w zagęszczeniu swojej fryzury. By jednak wcierka spełniła swoja zadanie, należy kosmetyk dobrać odpowiednio do porowatości. Włosy możemy podzielić na:

  • Wysokoporowate – posiadają mocno rozchyloną łuskę i wykazują dużą tendencję do falowania i puszenia się. Włosy wysokoporowate to włosy rozjaśniane, farbowane lub te poddawane stylizacjom na gorąco.
  • Średnioporowate – to najpopularniejszy typ włosów. Takie włosy łatwo się układa. Dodatkowo się szybko przesuszają i puszą. W przypadku włosów średnioporowatych łuski są delikatnie rozchylone.
  • Niskoporowate – posiadają zamkniętą łuskę. Są często gładkie, śliskie i trudno jest poddać licznym zabiegom stylizacyjnym. Tego rodzaju włosy często zmagają się z problemem braku objętości. 

Jak nakładać wcierkę do włosów — na suche czy mokre włosy?

Wcierki do włosów swój skład opierają się na ekstraktach roślinnych i ziołowych. Tego rodzaju preparaty dostarczają potężną dawkę witamin i substancji czynnych, które dogłębnie wnikają w naskórek i stymulują mieszki włosowe. Oczekiwany efekt zależy również od techniki  wcierania. Regularnie stosowany masaż m.in. pobudza krążenia, otwiera pory włosa i sprawia, że składniki aktywne szybko się wchłaniają.

Tutaj pojawia się pytanie. Jak stosować wcierkę do włosów? W zależności od preparatu można aplikować je na:

  • Suche włosy — wówczas możemy zadbać o to, by włosy nabrały objętości. Stosując wcierkę na suche włosy, chronimy je przed przesuszeniem. Prawidłowo wykonany zabieg sprawia, że włosy są odpowiednio przygotowane na kolejne zabiegi stylizacyjne.
  • Mokre włosy — to propozycja dla fanek, które lubią kosmetyki o oleistej formule. Stosując wcierkę na mokre włosy, można pozostawić je na włosach przez nawet kilka godzin.

Warto również wiedzieć, że wcierki do włosów stosuje się po myciu włosów. Takie kosmetyki charakteryzują się lekką formułą. Decydując się na taki zabieg, trzeba pamiętać o dokładnym „odciśnięciu” włosów. Wszystko po to, by wcierka nie spłynęła razem z wodą.

Aplikacja wcierki na włosy jest dziecinnie prosta. Można nakładać ją bezpośrednio na włosy za pomocą dłoni, wykonując koliste ruchy. Można również do tego wykorzystać pipetę lub strzykawkę. Dzięki temu wiemy, ile dokładnie preparatu nakładamy na włosy. Najpopularniejszy sposób aplikacji wcierki dzielimy na kilka etapów:

  • Na początek należy umyć włosy i zastosować na nie ulubioną odżywkę.
  • Następnie trzeba zostawić włosy do wyschnięcia. Włosy mogą wyschnąć naturalnie lub można użyć do podsuszenia suszarki.
  • W kolejnym kroku aplikujemy wcierkę.
  • Na koniec pozostawiamy włosy do wyschnięcia.

Co jest ważne? Nakładając wcierkę, kluczowe jest, by nie masować samej skóry głowy. Masaż musi być wykonany po nawilżonej skórze. Opuszki palców mają za zadanie dotrzeć precyzyjne w wybrane miejsca. Nie należy zbyt mocno pocierać włosów, co może doprowadzić do ich uszkodzenia. Masaż z wykorzystaniem wcierki musi być delikatny. Prawidłowo wykonany zabieg jest niezwykle delikatny i zamienia cały proces w niezwykle przyjemny rytuał pielęgnacyjny.

Wcierka do włosów — liczy się regularność

Wcierka do włosów nie jest „cudownym” kosmetykiem, który po jednej aplikacji diametralnie wpłynie na kondycję naszych włosów. Wybierając ten preparat, należy pamiętać o regularności i odpowiedniej pielęgnacji włosów. To właśnie systematyczność pozwala odzyskać włosom zdrowy i piękny wygląd. Wiele kobiet stosuje kuracje trwające przez nawet 6 miesięcy. W tym czasie minimum raz w tygodniu stosuje wcierkę i wykonuje dokładny masaż skóry głowy. Eksperci zaznaczają, że wcierkę należy wprowadzić do swojej rutyny pielęgnacyjnej od razu, gdy zauważymy, że włosy zaczęły nadmiernie wypadać, stały się osłabione, a ich wzrost jest bardzo niewielki. Wcierki dodatkowo odżywiają włosy i pomagają wygrać walkę z uporczywym łupieżem.